nocomments

New York Gece Hayatı

New York’ta gündüz gezdik tozduk ee gece nereye gideceğiz diyenlerinize The City That Never Sleeps!! der yazıma devam ederim. Uyumayan şehirde harika gece kulüpleri, rooftop barlar ve kokteyl barlar vardır.

NEW YORK GECE KULÜPLERİ

Gece kulüpleri Manhattan’ın Meatpacking District, Chelsea, Hell’s Kitchen ve Midtown gibi bölgelerine yoğunlaşmıştır. Gece kulüpleri dışarıdan ne kadar salaş görünse kapıda kıyafet zorunluluğu hemen hemen hepsinde vardır. Spor ayakkabı ile mekanlarda kapıda kalabilirsiniz.

**Gece Kulüplerinin isimleri ve popülaritesi sık sık değişmektedir. Mekanlar aynı kalsa da isimler güncellenebiliyor.

TAO Downtown Nightclub

TAO Downtown, New York

New York’un gözde mekanlarından TAO, farklı dekorasyonu ile ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir. Akşam yemeği servisi olan TAO’da hem yemeğinizin tadını çıkartıp hem degecenin ilerleyen saatlerinde dönüştürülen gece kulübünde eğlenebilirsiniz.

Adres: 369 W 16th St, New York, NY 10011

Marquee New York

Marquee, New York

New York’un çılgın gece kulübü konseptine oldukça uyan Marquee çılgın partileriyle gündemden düşmemeyi başarıyor. Marquee New York’a gitmeden önce o hafta yapılacak programı mutlaka kontrol ediniz.

Adres: 289 10th Ave, New York, NY 10001

LAVO Nigtclub

LAVO, New York

New York’un restoran-gece kulübü konseptlerinden bir diğeri olan LAVO bulunduğu konum itibari ile de oldukça meşhurdur. 5. Cadde ve Central Park köşesine oldukça yakın olan LAVO, İtalyan mutfağı severlerine harika bir akşam yemeği yeme şansı da sunmaktadır. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise ünlü DJ performanslarının olduğu LAVO turistlerin gözde mekanlarındandır.

Adres: 39 E 58th St, New York, NY 10022

Red Rabbit Club

Red Rabbit, New York

New York’un ünlü gece kulübü muhiti sayılan Meatpacking Bölgesinde olan Red Rabbit Club yeni açılmasıyla birlikle oldukça ilgi görmektedir. Haftalık DJ performanslarını yada hangi tarz müzik çaldığını gitmek istediğiniz gün mutlaka kontrol ediniz.

Adres: 408 W 15th St, New York, NY 10011

1 OAK New York

1 OAK, New York

New York’un ünlü Meatpacking Bölgesinde olan 1 OAK özellikler ünlülerin tercih ettiği gece kulüplerinden biridir. 50 Cent ve Kendall Jenner gibi ünlülerin ziyaret ettiği kulüpte her an kimi görebileceğiniz hiç belli olmaz. 🙂

Adres: 453 W 17th St, New York, NY 10011

Good Room

Good Room, Brooklyn, New York

New York’ta yolu Brooklyn’e düşenlerin ilk tercihi olan Good Room oldukça popüler gece kulüplerinden birisidir. İçerinde ayrıca The Bad Room adında daha ufak bir odası daha vardır. Bu iki oda da ayrı ayrı DJ performansları olup odalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Adres: 98 Meserole Ave, Brooklyn, NY 11222

NEW YORK ROOFTOP BARLAR

The Top Of the Standard

Meatpacking District, New York

New York’un popüler otellerinden The Standard Hotel’in çatı katındadır. İçerisinde ayrıca gece kulübü ve restoran olan Standard Hotel Türkler arasında da oldukça popülerdir. Belli bir saatten sonra gece kulübü olan Le Bain 2 katlı olup en üst katı rooftop olarak hizmet vermekte ve alt katında ufak bir havuz vardır. Muhteşem manzara eşliğinde içkinizi yudumlayıp dans edebilirsiniz. Restoran kısmı olan Boom Boom ‘da ise yemeğinizi yiyip manzara karşısında şarabınızı içebilirsiniz.

Adres: The Standard, High Line, 848 Washington St, New York, NY 10014

Refinery Rooftop

Midtown Manhattan, New York

Rooftoplar arasında tartışmasız en iyisi olan Refinery Rooftop Manhattan’ın Midtown bölgesinde Empire State binası manzaralıdır. Sıcak ve samimi ortamı ile de dikkat çeken rooftop genellikle kalabalıktır. Yukarıdan Bryant Park’ı da görmek ve fotoğraflamak isterseniz doğru tercih olacaktır.

Adres: 63 W 38th St, New York, NY 10018

Spyglass At The Archer Hotel

Midtown Manhattan, New York

Spyglass, Archer Hotel’in çatı katında müthiş Empire State manzarasını müşterilerine sunar. Empire State binasını oldukça yakından görebileceğiniz ve harika fotoğraflar çekebileceğinizi garanti edebilirim.

Adres: 47 W 38th St, New York, NY 10018

Upstairs at the Kimberly Hotel

Midtown Manhattan, New York

Upstairs, Kimberly Hotel’in çatı katında olup Midtown’ın gözde caddesi 5. caddeye oldukça yakın olup meşhur Chrysler binası manzarasına sahiptir. Gece görseli çok daha iyi olan Upstairs’ın gün batımında da kesinlikle tercih edebilirsiniz.

Adres: 145 E 50th St, New York, NY 10022

PH-D Lounge at Dream Downtown

Chelsea, New York

PH-D Lounge, Dream Downtown Hotel’inin çatı katında eşsiz manzarası ile keyifle içkinizi yudumlayabilirsiniz. Chelsea’de olması sebebi ile Midtown’daki rooftoplara nazaran daha uzaktan ve geniş bir manzarası vardır.

Adres: 355 W 16th St, New York, NY 10011

Salon de Ning at the Peninsula

Midtown Manhattan, New York

Manhattan’ın gözde caddelerinden 5. caddeye bakan manzarası ile akıllarda kalıcı bir yer edinir. Penninsula Hotel çatı katında olan bar ziyaretçilerine görsel şölen sunar.

Adres: 700 5th Ave, New York, NY 10019

230 Fifth Rooftop Bar

Midtown Manhattan, New York

230 Fifth Rooftop oldukça eğlenceli partilere ev sahipliği yapan rooftop Flatiron binası civarındadır. Genellikle Cumartesi günleri etkinlik programları olup partiler düzenlenir. Empire State binası manzaralı rooftopın keyfini doya doya çıkaracağınıza eminim 🙂

Adres: 230 5th Ave, New York, NY 10001

Skyline Rooftop Bar & Lounge

Midtown Manhattan, New York

Skyline Rooftop keyifli manzarası ile müşterilerinin gözlerini kamaştırmaktadır. Empire State Binasına karşı olan manzarası gün batımında keyifli kokteyl ya da içkinizi içebilirsiniz. Bir bardak şarap $13, kokteyl içkiler $15, içkinin yanına atıştırmalık siparişleriniz ortalama $13 olacaktır.

Adres: 325 West 33rd Street, New York, NY 10001

NEW YORK KOKTEYL BARLAR

The Dead Rabbit Grocery and Grog

Lower Manhattan, New York

New York’un tartışmasız en iyi barı The Dead Rabbit’tir. Lower Manhattan’da Wall Street’e yakın olan bara Brooklyn köprüsü ziyaretiniz sonrası yorgunluk atmak için uğrayabilirsiniz.

Adres: 30 Water St, New York, NY 10004

Manhattan Cricket Club

Upper West Side, New York

New York’un gözde muhitlerinden Upper West Side’da olan Cricket Club Central Park geziniz sonrası kolayca bulabileceğiniz ve uğrayıp keyifli kokteyllerinizi içebileceğiniz güzel bir bardır.

Adres: 226 W 79th St, New York, NY 10024

The Rum House

Midtown Manhattan, New York

Hotel Edison içinde bulunan The Rum House, Midtown Manhattan’da Times Square civarındadır. Kalabalık ve yoğun Times Suare’den kaçış noktası olarak koktelyinizi ya da biranızı yudumlayıp birazda dinlendikten sonra alışverişinize devam edebilirsiniz.

Adres: 228 W 47th St, New York, NY 10036

Manhattan Proper

Lower Manhattan, New York

Manhattan Proper Lower Manhattan’da One World Trade Center’a oldukça yakın bir konumdadır. Soho ve Tribeca mahallelerini gezdikten sonra uğrayacağınız bir durak olabilir. İçkilerinizden sonra keyifli gezmeler devam 🙂

Adres: 6 Murray Street, New York, NY 10007

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR