nocomments

Boston’da Alışveriş

Amerika’yı ziyaret edenin her kişinin aklına ilk gelen “haydi alışverişe gidelim” düşüncesidir. Amerika’nın her şehrinde olduğu gibi ucuz alışveriş merkezleri şehirlerin dışındadır. Adeta ayrı bir şehir gibidir outletler.. Ancak çok fazla şehirden uzaklaşmadan nerelerden biraz daha uyguna alışveriş yapabileceğinizi bu yazımda sizlere aktaracağım.

Ufak bir Boston gezisi düşünüyorsanız hızlı geziler ile hem şehri gezip hem bir kaç farklı mağazayı görebilirsiniz. Öğrenci olarak şehirde konaklıyorsanız artık Boston’lı sayılırsınız 🙂 İndirimleri takip edip uyguna alabileceğiniz yığında güzel parça vardır eminim.. İnternetten siparişin verimini doyasıya alacaksınız.

Newbury Caddesi

Boston’ın Back Bay bölgesindeki en nezih caddesi Newbury Caddesi’dir. 1,5 km uzunluğundaki caddede ne ararsanız bulabilirsiniz. Back Bay’in en ünlü restoranları, cafeleri ve görkemli mağazaları.. New york’ta ki 5. Cadde’nin mini versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Şahane markaların yılbaşı vitrinleri ise kesinlikle görümeye değer olacaktır.

Adres: Newbury St, Boston, MA 02116

Prudential Center

Prudential Center her Boston’ı ziyaret edenin mutlaka bir kere uğradığı alışveriş merkezidir. Copley meydanına yürüme mesafesindeki bu şehir alışveriş merkezi aynı zamanda iş yeri ve konutlardan oluşmaktadır. İçerisinde bir birinden güzel mağazaları ile çok uzaklara gitmeden ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İçerisinde bulunan Cheesecake Factory ise önünde uzun kuyrukların oluştuğunu unutmayın. Alışveriş öncesi mutlaka kapıda isminizi yazdırın ki 1 saat beklemek zorunda kalmayın.

Adres: 800 Boylston St, Boston, MA 02199

Faneuil Hall

Faneuil Hall özellikle Boston yeni yıl döneminde görkemi ile sizi kesinlikle büyüleyecektir. Bahçesine kurulan dev gibi bir çam ağacının açılış etkinliği ışıklarının yanmasındaki o coşku ziyaretinize denk gelirse eğlenceli bir aktivite olacaktır. Turistlerin uğrak yeri olan bu pazar noel alışverişi için tam turistlere göredir. Ne ararsanız bulabilirsiniz. Hediyelik almayı düşünüyorsanız en güzel hediyeler burada karşınıza çıkacaktır. İçerisinde birbirinden güzel restoranları ile Boston tatlarını burada tadabilirsiniz.

The Cambridgeside Galleria

Cambridgeside Galleria alışveriş merkezi Lecmere Canal’ında Cambridge şehrindedir. Boston’a oldukça yakın olan Galleria alışık olduğumuz alışveriş merkezi konseptindedir. Mağaza çeşitliliği ve sürekli güncellenen indirimleri ile Boston merkezinde bulamayacağınız ürünleri burada bulabilirsiniz. Green Line (Yeşil hat) ile direk ulaşımı bulunan Galleria’dan eliniz kolunuz dolu çıkacağına eminim. Özellikle parfüm alışverişleri için ideal olup mutlaka indirim ya da 1 alana 1 bedava kampanyalarını kaçırmayın.

Adres: 100 Cambridgeside Pl, Cambridge, MA 02141

Harvard Square

Harvard Square özellikle öğrenciler alışveriş için tercih ettiği meydanlardandır. Güzel cafe, bar ve pub’ların bulunduğu Harvard Square hediye alacakların ilk uğraması gereken yerlerin başında gelir. Öğrencilerin dışında hediyelik eşyaların ya da güzel mağazaların bulunduğu meydana yolunuz düşer ise bir göz atabilirsiniz.

Adres: Brattle St, Cambridge, MA

New Balance Factory Store Brighton

New Balance üretim yerinin Boston olduğunu göz önünde bulundurursak New Balance Fabrik Satış mağazası kaçırmak istemeyeceğiniz bir alışveriş olacaktır. Ulaşım açısından çok kolay olmasa da Green Line (yeşil hat) sonrasında otobüse binmeniz gerekebilir. Aracınız var ise hiç düşünmeden mutlaka uğrayın. Bavullar dolusu ayakkabı sizi bekliyor diyebilirim.

Adres: 173 Market St, Brighton, MA 02135

GAP Factory Store

Her gencin severek giydiği GAP markasının indirimleri genellikle fabrika satış mağazalarında ilgi çekici olarak karşımıza çıkabiliyor. Boston’ın merkezinde olan bu mağazaya uğrayıp indirimleri kontrol edebilirsiniz. GAP mağazasının genç ve çocuk reyonu ise oldukça iddialı olabiliyor.

Adres: 411 Washington St, Boston, MA 02110

Assembly Row

Assembly Row Boston’a metro ile gidebileceğiniz Somerville şehrinde olan özellikle çocuk mağazaları ile dikkat çeken bir alışveriş merkezidir. Boston’a çocukları ile birlikte gidenler için burayı ziyaret etmek güzel bir fikir olacaktır. Legoland mağazasında siz de kendinizi kaybedebilirsiniz. İçerisinde spor barları restoranları ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mağazaların tamamı olmasa da Clarks ve Nike gibi mağazaların outletlerini de ziyaret edebilirsiniz.

Adres: 355 Artisan Way, Somerville, MA

Wrentham Village Premium Outlets

Boston merkeze uzaklığı ortalama 60 km olan bir outlet mağazasıdır. Rhode Island eyalet sınırına çok yakın olan Wrentham Village ulaşımı ise otobüsler ya da aracınız ile 1 saatten kısa sürede gerçekleştirilebiliyor. İçerisinde yaklaşık 200 adet mağazası ile dev bir alışveriş şehri sizleri karşılıyor olacaktır. Outlet mağazaları mutlaka indirimli olduğundan size uygun markaları keşfedip kaliteli parçaları çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Alışverişe 1 günlük vaktinizi ayırabilecekseniz işte siz muhteşem bir fırsat 🙂

Adres: 1 Premium, Outlet Blvd, Wrentham, MA 02093

Merrimack Premium Outlets

Boston merkezden 80 km uzaklıkta olan outlet New Hampshire eyaletinin Boston sınırındadır. Elektronik eşya alışverişi için avantajlı olan New Hampshire eyaletinde vergi uygulaması 0 olduğundan Boston sınırına yakın yerlerdeki elektronik mağazaları çok talep görmektedir. Elektronik alışverişi için 80 km’lik yolu göze alıp NH eyaletine giderseniz Merrimack Outletini gezmeden dönmeyin.

Adres: 80 Premium Outlets Blvd, Merrimack, NH 03054