nocomments

Boston Gece Hayatı

Boston gece hayatı öğrenci şehri olmasından dolayı oldukça yoğun geçer. Öğrencilerin sokaklarda gece saat 02:00 ‘den sonra pizzacılara koşuşturmasına denk gelirseniz işte eğlencenin tam ortasındasınız demektir. Bu güzel Boston gecelerini bölüm bölüm sizlere aktaracak olursam en iyi gece kulüpleri ile yazıma başlıyorum.

Boston Gece Kulüpleri

Royale

Özellikle Amerikalı öğrencilerin tercih ettiği Royale Bostan’ın en iyi gece kulüplerinden birisidir. Chinatown’da bulunan Royale gece kulübünün girişi ücretlidir. Kapıdaki girişlerde mutlaka kimlik kontrolü yapılır. Yabancılar için mutlaka Amerikan ehliyeti ya da pasaport gösterilmesi istenir. Gece kulübü giriş yaşı 21 ‘dir. Üniversite öğrencileri 18’inde okula başladıklarını düşünürsek nasıl oluyor da kulüplere giriyorlar diye sorgulayabilirsiniz. Öğrencilerin genellikle sahte kimlikleri oluyor ve girişte bu sahte kimliklerini gösteriyorlar.

Royale gece kulübü girişinde bayanların çantaları, erkeklerin ceketleri mutlaka aranıyor. Royele’in gideceğiniz etkinliğinde dress code uygulaması olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz. Dress code casual olarak açıklanırsa; spor ayakkabı, terlik, şort, bot gibi kıyafetlerin giyilmesi yasak olduğu bir uygulamadır. Eşofman ile gece kulüplerine girilmesinin tabi ki yasak olduğunu bilirsiniz 🙂 Dress code uygulaması özellikle Cuma ve Cumartesi günü yapılır, Çarşamba günü yapılacak etkinliklerde dress code serbest olabilir. Mutlaka kontrol ediniz!.

Boston gece kulüplerinin bir ortak özelliği olan durum kapanış saatinin gece 02:00 olmasıdır. Eyalet yasalarına göre alkollü mekanların tamamı gece saat 02:00 ‘de kapanmaktadır. Gece kulübüne saat 00:00’dan sonra giderseniz özellikle 2 saatin yetmeyeceğinin garantisini verebilirim. Hatta 00:00’da mekanın tamamen dolu olması sebebi ile içeriye bile alınmayabilirsiniz. Mekan kapıları 22:00’den sonra açılır ve mekan önünde çok uzun kuyruklar oluşur. Erkenden yerinizi kapın derim. Royale Pazar ve Pazartesi günleri kapalıdır.

Adres: 279 Tremont St, Boston, MA 02116

ICON Nightclub

Icon gece kulübü uluslararası öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Chinatown bölgesindeki bir diğer gece kulübüdür. Icon Gece kulübünün en popüler olduğu gün Perşembe günleridir ve tek odası ile amerikan müzik eşliğinde daha çok üniversite öğrencilerinin takıldığı bir mekandır. Icon gece kulübüne giriş ücretlidir. Ücrete herhangi bir içki dahil değildir. Montunuzu vestiyere bırakmak isterseniz ücret ödemeniz gerekir. 22:30 – 02:00 ‘da açıktır.

Adres: 100 Warrenton St, Boston, MA 02116

VENU Nightclub

Uluslararası öğrencilerin özellikle Cuma ve Cumartesi günleri akın ettiği en gözde gece kulüplerinden birisidir. Icon ile yan yana mekanlarda olup aynı adrestedir. Gece kulübünün içerisinde 2 ayrı oda ve 2 ayrı DJ vardır. İlk oda Amerikan müzik çalan odadır. Diğeri ise Latin müzikleri çalan odadır. Gece boyunca 2 oda arasında geçiş serbest olup Latin müzikleri olan odaya mutlaka uğramanızı tavsiye ederim. 22:00 – 02:00 arasında açıktır. Erken saatte buz gibi Boston soğuğunda mini elbiseleri ile sırada bekleyen öğrenciler gördüğünüzde işte Venu’ye geldiğinizi anlayacaksınız 🙂

Adres: 100 Warrenton St, Boston, MA 02116

Bijou Nightclub

Türk öğrencilerin yoğun olarak ilgi gösterdiği Chinatown’da ki Bijou gece kulübü pekte gitmek isteyebileceğiniz bir gece kulübü olmayabilir. Boston’da ki Türkler ile tanışmak istiyorum derseniz yolunuz Bijou’dan geçmelidir. Adım başı Türkçe konuşan ziyaretçilerin yanında kendinizi pekte Amerika’da gibi hissetmeyebilirsiniz. Bijou gece kulübü 22:30 – 02:00 saatleri arasında açıktır.

Adres: 51 Stuart St, Boston, MA 02116

Boston Kareoke Barları

Sissy K’s

Gece klubüne gitmek yerine Kareoke Bar tarzında mekanlara gitmeyi tercih ederseniz Faneuile Hall’da ki Sissy K’s tam size göre olabilir. Sissy K’s saat 11:30 – 02:00 arasında açıktır. Biraları oldukça lezzetli olup salaş ortamında keyifle arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz.

Adres: 4 Commercial Street, Boston, MA 02109

Boston Bira Barları

Time Out Market Boston

Time Out Market konsepti dünyanın farklı yerlerinde de faliyette olan bir toplu market sistemidir. Market içerisinde harika biraların satıldığı mekanların yanı sıra en iyi kahvelerini ve değişik dünya mutfaklarından lezzetler tadabilirsiniz. Hazır markette gezmeye çıktıysanız mutlaka soğuk Boston biralarının tadına bakın derim.

Time Out Market Boston hafta içi 07:30 – 22:00 saatleri arasında açık olup, Cuma ve Cumartesi günleri öğleden sonra kapalıdır. Gitmeden önce mutlaka saatlerini kontrol ediniz.

Adres: 401 Park Dr, Boston, MA 02215

Cambridge Brewing Company

Cambridge’de harika biralarının yanında oldukça iddialı menüsü ile dikkat çeken Cambridge Brewing Company’de ağzınızın tadına uygun harika pizza ve hamburger çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz. Pizza bira ikilisinin tadına bakmak için biçilmiş kaftan…

Adres: 1 Kendall Square, Cambridge, MA 02139

Stoddard’s Fine Food & Ale

Amerikan barlarını andıran iç dekorasyonu sayesinde kendinizi filmlerdeki barlarda hissedebileceğiniz oldukça keyifli bardır. Tarihi bir binanın içerisinde olan bu bar sizlere 1800’lü yılların havasını tattıracaktır. Enfes biraların yanında aperitif seçenekleri ile oldukça lezzetli tatlarla tanışabilirsiniz.

Adres: 48 Temple Pl, Boston, MA 02111

Boston Kokteyl Barları

Wink & Nod

Wink & Nod Boston merkezinde kokteyllerini deneyebileceğiniz güzel bir adrestir. Zengin kokteyl menüsünden seçeceğiniz her hangi bir lezzet bile oldukça hoşunuza gideceğine eminim.

Adres: 3 Appleton St, Boston, MA 02116

Brick & Mortar

MIT öğrencilerinin de etrafınızda olabileceği Brick & Mortar Central Sq. civarındadır. Hoş kokteyllerin tadına bakabileceğiniz bu adresin fiyat performansı diğer kokteyl barlara nazaran biraz daha uygundur. Yolu Cambridge’den geçenlerin soluklanma noktası olabilir niteliktedir.

Adres: 567 Massachusetts Ave, Cambridge, MA 02139