nocomments

Mars Bileti Nedir? Mars’a Bilet Nasıl Alınır?

“Türkler olarak hiç bir şeyden eksik kalmayız” kesinlikle bizim için doğru bir tabir olacaktır. Mars mı bilet mi diye İnternet’e hücum ettik. NASA başvuru rakamlarını açıklayınca şaşırdık mı “Hayır” 🙂 Niye şaşıralım ki ABD’den sonra 2. sırada iken Amerika’yı da sollayıp 2 milyondan fazla biniş kartı ile 1. sıraya oturmuş durumdayız.

Sizde hala Mars biletinizi almadıysanız işte size bir kaç ipucu vereyim.

Mars Bileti Nedir?

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) 2020 yılında Mars görevine başlayacaktır. Bu haber tüm dünyada büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Bu projenin kapsamında “Mars’a İsim Gönder” projesi adı altında başvuru yapan kişilere sanal bir Mars bileti yani Mars biniş kartı oluşturup bu isimleri Mars’a götürmeyi hedeflemektedir. Tabi ki bu bilet sanal bilet olup ister bilgisayarınızda ya da telefonunuz da tutabilir isterseniz çıktısını alıp hatıra olarak saklayabilirsiniz.

Nasa Mars Bileti Nasıl Alınır?

Biniş kartınızı oluşturmak için yapmanız gereken NASA resmi sitesine girmektir. NASA resmi sitesi için tıklayınız. Site sizi direkt olarak forma yönlendirecektir.

NASA Resmi Sitesi tık tık

Formda görmüş olduğunuz gibi sırasıyla İlk İsim, Soy İsim, Ülkeniz, Posta Kodunuz ve E-mail adresinizi doldurarak SEND yani Gönder butonuna tıklayarak isminizi Mars’a gönderebilirsiniz.

Mars Boarding Pass – Mars Biniş Kartı

Formu doldurup gönderdikten sonra sizin isminizin yazılı olduğu Mars Biniş Kartı oluşturmuş olacaksınız. Biniş Kartını e-mailinize gönderin ki hatıra olarak sizde kalsın 🙂

Haziran 2020 yılında fırlatılması planlanan Rover Uzay Aracı içinde sizinde isminiz olsun istiyorsanız hatıra Mars Biniş Kartınızı 30 Eylül 2019 tarihine kadar alabilirsiniz.

Mars Biniş Kartı bir reklam kampanyası olup bende Mars’a gidebilir miyim gibi bir düşünceye kapılmamalısınız. Formu doldurduğunuzda ulaştığınız Biniş Kartı tamamen hatıra amaçlıdır. Tarafınıza verilen numara ve puanında her hangi bir anlamı yoktur. Bu hatıra biniş kartına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR