nocomments

Amerika Resmi Tatiller 2019

Amerika’da hangi tarihlerin tatil olduğunu bilmekte kesinlikle fayda vardır. Pazartesiye denk gelen bir tatil gününde Amerikalılar mutlaka hafta sonunu birleştirip Long Weekend diye adlandırdıkları 3 günlük tatilleri için mutlaka seyahate çıkarlar. Uçak, otobüs, tren fiyatları tavan yapar. Hatta hava alanlarına ya da otobüs terminallerine gitmek için taksi bulamazsınız. Uber deseniz zaten o günler 2 katı fiyata geçeceklerdir.

Amerika’ya tatil düşünüyorsanız ise aman uçak bilet fiyatlarına bu tarihler arasında dikkat!! Resmi tatile denk gelmesi ile 1 hafta tatilinizi ertelemeniz size güzel bütçe sağlayacaktır. Kurun inanılmaz şekilde yükselişe geçmesiyle ne kadar ucuza uçak bileti alırsak o kadar şanslıyız.

Resmi tatillerde kapalı olacak olan mağaza ya da görmek istediğiniz müzeleri de belirtmek isterim. Tatiliniz resmi tatil takvimi ile çakışsa bile o günü şehri gezerek geçirebilirsiniz. Resmi tatilden habersiz müzelerin yolunu tutmak vakit kaybı ve hayal kırıklığı olacaktır. Aman diyim…

2019 Resmi Tatiller:

01 Ocak – Yeni Yıl

21 Ocak – Martin Luther King, Jr’ın Doğum Günü

19 Şubat – Başkan Washington’un Doğum Günü

21 Nisan – Paskalya Günü

27 Mayıs – Anma Günü

04 Temmuz – Bağımsızlık Günü

02 Eylül – Labor Day

14 Ekim – Columbus Günü

11 Kasım – Gaziler Günü

22 Aralık – Hanukkah

28 Kasım – Şükran Günü

25 Aralık – Noel Tatili

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR